Edward Ćwierz


Edward Ćwierz

Edward Ćwierz

Dla mnie i mojej żony Kazi przygoda z Bogiem zaczęła się, kiedy zetknęliśmy się z Ruchem Światło-Życie i Odnową Charyzmatyczną. Było to w roku 1980. Wtedy się zaczęliśmy nawracać. Przez 12 lat byliśmy liderami wspólnoty modlitewnej w Kościele Katolickim. Było to w małym miasteczku pod Krakowem. Kiedy w 1992 roku bóg zaczął wzbudzać „Wieczernik”, przenieśliśmy się razem z trójką naszych dzieci: Anią Agnieszką i Andrzejem, do Kielc. W Kielcach urodziła się nasza najmłodsza córka Marta. Kielce, to było ostatnie miasto w Polsce w którym chciałbym mieszkać! Ale byliśmy posłuszni Duchowi Świętemu, który prowadził nas do Kielc.
Dziękuje Bogu za to że postawił mnie w przywództwie z takimi ludźmi jak Irena, Mirek i Jacek. Przeszliśmy razem niezłą szkołę, ucząc się prowadzić kościół w zespole. Był to czas wielu zmagań ale też wielu zwycięstw, szczególnie nad własną słabością i ograniczeniem. Kochani! Wiele sięod Was nauczyłem i za to dziękuję.

Moje pragnienia i oczekiwania:

1. Wierzę że kościół w Polsce dojdzie do duchowej dojrzałości i do takiego poziomu autorytetu, że będzie miał bespośredni wpływ na bieżące wydarzenia, kreując historię narodu według Bożego zamiaru.

2. Oczekuję że nasz kraj weźmie w ten sposób swoje powołanie i stanie się blogoslawieństwem dla narodów Europy.

3. Jestem przekonany, że Bóg daje nam niezwykły dar, jakim jest oręż uwielbienia dzięki któremu będziemy zdolni przepędzić ciemność z tego kraju i sprowadzić Bożą Obecność. Uczynią to święci Pańscy, pełni pasji dla Boga.